למה אנו נרתעים מהמילה “בלעדיות” למתווך?

 

ראשית בלעדיות היא מילה מאד מגבילה מיושנת ולא מתאימה לעולם של היום שהכל שיתופי ופתוח מה שמיצר אצלנו המוכרים אנטגוניזם, יחד עם זאת שאתם מבצעים את המכירה אתם פונים לע”וד אחד או לעשרה? שתרכשו נכס תיקחו משכנתא מבנק אחד או מעשרה? תפנו ליועץ משכנתא אחד או לעשרה? התשובה ברורה נבחר לעבוד עם גורם אחד שבעצם הוא הבלעדי שייצג אותנו, אז למה להם אנחנו מעניקים בלעדיות ולמתווך לא? כי קוראים לילד בשמו “בלעדיות” ? צאו רגע מהמשבצת תחשבו אם זה תורם לכם, המתווך לא מגביל אתכם, אתם סך הכל מאפשרים לו לרכז את מירב המאמצים בדירה שלכם .

בדיוק כמו שאנחנו יודעים לאחר בדיקה לבחור לעבוד עם איש או גוף מקצועי אחד עליו בחרנו לסמוך גם שאנחנו מחליטים למכור את הדירה הבחירה צריכה להיות מול מתווך אחד וזה בעצם מה שזה אומר, “בחרתי לסמוך על מתווך אחד שישרת את האינטרס שלי על הצד הטוב ביותר” ועצם הבחירה הזאת מעניקה את המפתח לכך שסביב הנכס שלכם תבצר תחרות אותה ירכז המתווך עבורכם.

אז אל תקראו לזה בלעדיות תקראו לזה “ניהול מכירה”  בה אדם  אחד מרכז את כל המאמצים לטובתכם. ומה שנותר זה לא להתנגד לבלעדיות אלא לבחור את המתווך הנכון לבלעדיות.