עומדים לקראת מכירת דירה?

טרם הצגת הדירה בפני רוכשים פוטנציאלים ו/או מתווכים הוא להוציא נסח טאבו  מהקישור המצורף https://ecom.gov.il/voucherspa/input/440  בו מפורטות זכויותיכם בדירה, זאת על מנת לוודא שאכן הדירה רשומה על שמכם והאם רשומות הערות אזהרה אחרות שעלולות לעכב את מכירתה כגון משכנתא עיקול או כל דבר אחר.

בשעה טובה הגיעו רוכשים איתם אתם מעוניינים להתקדם – השלב הבא הוא שיחת טלפון לעורך הדין שלכם.. ולא לעשות את הטעות הנפוצה שנקראת זיכרון דברים. זיכרון דברים הינו הסכם מחייב עד לכדי רישום הערת אזהרה בטאבו. יתרה מכך באם נעשה זיכרון דברים מועד הרישום לטובת מיסוי וכו חל מיום בו נערך י הדברים .

זכרו שאנחנו לא משפטנים ואנו חושפים את עצמנו לתביעות עתידיות בגין חוזה שערכנו ללא כל הכוונה ויעוץ אז תמנעו מהעניין .

אם יש הסכמות צרו מיד קשר עם עורך הדין שתפו אותם בהסכמות ומשם ההסכמות יעלו על הסכם שמגן עליכם

חשוב לזכור שיש עוד שותפה למכירת הדירה (המדינה) ובמידה ואינכם זכאים להקלות ו/או פטור ממס שבח כדאי שתדעו בפני מה אתם עומדים תרום מכירת הנכס , עורך הדין יכול לחשב לכם את גובה המיסים שעליכם לשלם כך תקבלו החלטה סופית אם למכור או להמתין לשלב שבו יחולו עליכם פטורים והקלות מס.
במידה ועליכם לשלם מס שבח הגישו לעורך הדין  את כל ההוצאות ששולמו עבור רכישת הדירה החל משכר טרחת עורך דין , שכר טרחת מתווך , שיפוץ לדירה ועד לריבית ששילמתם עבור המשכנתא.

המלצה שלנו בעניין בדיקת המיסים היא לא להמתין עד ליום בו יש לנו רוכשים אלא מיד עם קבלת ההחלטה שלנו למכור לברר את הנתון הזה ואז אם הכל בסדר לצאת לדרך .

 

בהצלחה we share