תמחור דירה במחיר גבוה טוב למוכר או פוגע בו?

 
בשעה טובה הגענו להחלטה למכור את הדירה ולהתקדם לדירה טובה יותר , ברור לנו שאנחנו נרצה לקבל עבור דירתנו את המחיר הטוב ביותר … יחד עם זאת בואו נבין בפועל מה קורה כאשר אנחנו מפרסמים את הדירה במחיר גבוה מידי מתוך הבנה שכשיגיע הרוכש המתאים נדע להתפשר אתו. הבחירה לתמחר את הדירה במחיר גבוהה על מנת להתפשר ,מתאים לזמנים אחרים, בהם המידע על העסקאות באזור מגורנו לא היה חשוף לכל .
 
היום כמעט בכל לוח בו תפרסמו את דירתכם ניתן לראות בצמוד למודעה שלכם את מחיר העסקאות באזור בו אתם גרים . עכשיו שימו את עצמכם בצד הרוכש אתם רואים מודעה על דירה שמחירה המבוקש הוא נניח 1,800,000 ₪ בפועל אתם רואם עסקאות באזור בחצי שנה האחרונה במחיר של 1,650,000 ₪ עושה לכם חשק לצלצל או אתם ישר אומרים לעצמכם שילך לחפש פראייר אחר?
 
תמחור נכון של דירה יקבע אם תצליחו למכור או לא. אה ואם התשובה שלכם אני לא בלחץ יש לי את כל הזמן בעולם אז תחשבו טוב כנראה שלא באמת החלטתם להתקדם כי כל הזמן שבעולם לא יקנה לכם את הדלתא שתצטרכו לדירה הבאה כי כמו שהדירה שלכם תתייקר גם הדירה שתרצו לרכוש תתייקר.
מסקנה רוצים למכור תמחרו נכון הדירה אם היא ממש משופצת ואתם מאמינים שהיא הכי יפה באזור קחו את הדירה שנמכרה באזור תוסיפו עוד מרווח של 30,000 עד 50,000 תתפשרו טיפה ותתקדמו לדירה הבאה.